Informace o nás

Jsme skupina fanynek Star Trek slashe, který u nás bohužel umírá na nedostatku fanoušků jak všeobecně Star Treku, tak konkrétně slashe. A my jsme se s tím rozhodli něco udělat. Chceme všem ukázat že ve Star Treku je mnoho prostoru pro zajímavé zápletky, lásku, bolest, štěstí i smutek, které scénáristé a spisovatelé nemohli, nebo nechtěli zapracovat do seriálů, filmů a knih. 

Vesmír je možná konečný, ale fantasie dobrého spisovatele je nekonečná.

Proto je jedno jestli holdujete lásce mezi Kirkem a Spockem, nebo máte raději někoho z Nové generace, Voyageru, DS9 nebo Enterprise, pro vás pro všechny je tu prostor a my vás rády uvítáme.

 

Lanevra

Pravidla pro vkládání povídek

Napsali jste slash povídku s postavami ze Star Treku nebo o jejím napsání uvažujete, ale nemáte prosto kam kde ji uveřejnit? Nebo prostor máte, ale nechcete aby vaši přátelé na ni narazili? My vám poskytneme místo zde!

°°O°°

Přidávání povídek samostatně není možná a pravděpodobně nikdy nebude. Jsme rádi když začne psát ST slash každý, ale v tomto archívu nám nejde o kvantitu nýbrž o kvalitu.

Povídky zasílejte na emailovou adresu slash-trek@seznam.cz, ve wordu nebo openoffice, povinné jsou tyto údaje: Jméno autora, kategorie, přístupnost, hlavní postavy, páry, stručný obsah.

 

Jméno autora

Možná se to zdá jako samozřejmost, ale zdůrazňuji to proto že nechci dostat na email povídku bez jména autora, kterého pak budu muset dohledávat. 

 

Kategorie

Jednoduché rozřazení podle toho o jaké lodi a posádce v povídce píšete.

ENT - Enterprise, povídky z doby kapitána Archera.

TOS - The Original Series, povídky z doby kapitána Kirka.

TNG - The Next Generation, povídky z dop kapitána Picarda

Voy - Voyager, povídky z doby a z lodi kapitána Janeway

DS9 - Deep Space Nine (9), povídky z doby a ze stanice kapitána Sisko

 

Přístupnost

Pro všechny - Nenajdete tam nic závadného, žádný sex, žádné násilí, žádná smrt

12+ - Nějaký ten polibek, slabé násilí, trochu depresivní obsah

15+ - Nepopisný sex, silnější násilí, depresivní obsah

18+ - Popisný sex, brutalita, silně depresivní obsah, popisná smrt

 

Hlavní postavy

Několik nejdůležitějších postav, těch co mají nějaký význam pro děj a dostatečně se v povídce projevují. Nikdo nepotřebuje vědět jak se jmenuje poručík co roznáší kávu. Maximální počet postav je 8.

 

Páry

Párů může být libovolné množství, ovšem jako u postav, nikoho nezajímá že kuchař z jídelny chodí s tím a tím technikem, pokud povídka není přímo nich. Jména oddělujte tímto "/" znakem, jednotlivé páry pak ",". Příklad: Kirk/Spock, Kirk/McCoy
 

Stručný obsah

V několika větách popište co je ve vaší povídce, ale pokud možno tak, abyste neprozradili pointu. Příklad: Čtrnáctiletý Kirk zavítá z rodinou na Vulkán a nenapadne ho nic lepšího než těsně před písečnou bouří vyrazit do pouště.

 

Poznámka

Do poznámky autora můžete dát cokoliv, co chcete svým čtenářům zdělit a/nebo věnování. 

 

V konečné formě by to mělo vypadat nějak takto:

Jméno autora: Lanevra

Kategorie: TOS

Přístupnost: 12+

Hlavní postavy: Kirk, Spock

Páry: Kirk/Spock

Stručný obsah: Čtrnáctiletý Kirk zavítá z rodinou na Vulkán a nenapadne ho nic lepšího než těsně před písečnou bouří vyrazit do pouště

Poznámka: Romantický příběh

 

°°O°°

U povídek dbáme na kvalitu, takže pokud nám přijde nějaký příšerný text, který bychom nepřisoudili ani desetiletému dítěti, pak lituji, něco takového nezveřejníme. Příklad co sem rozhodně nepatří: Kirk přyšel na můstek, rozhlédl se a presel ke Spockovi. "Zdravím pane Spocku. Jak se Vám vede?" "Dobře kapitáne." odpověděl spock.

 

U kapitolových povídek nezkracujte kapitoly, klidně se více rozepište o pocitech, než jen zdělovat holá fakta. Proto trváme na to aby jedna kapitola povídky měla alespoň 3 strany textu a to ve formátu; Velikost písma: 12, Typ písma: Times New Roman u wordu pak formát textu "Non space" aby vám to při kliknutí na ENTER nedělalo o půl řád víc než je normální.

 

Poznámka na konec: Všem autorům zaručujeme že odešleme upozornění na zde nově zveřejněnou povídku na Daily Slash . Pokud samozřejmě výslovně autor neřekne že si to nepřeje. Nevztahuje se na povídky v sekci "Ostatní".